Dowiedz się jak pięknie wyglądać

Jak chronić znamiona?  

Data publikacji: 15-01-2012, Tagowanie: pielęgnacja, porady, niedoskonałości

Promieniowanie słoneczne jest niezbędne dla poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Działa pozytywnie a samopoczucie i aktywność fizyczną, ułatwia wchłanianie witaminy D. która odgrywa ważna rolę w różnych procesach fizjologicznych. Należy jednak pamiętać o tym, ze promieniowanie UV może stworzyć zagrożenie dla skóry, a głownie w miejscach gdzie mamy znamiona. Znamiona to nici innego jak nieprawidłowość rozwoju skóry, które dzieli się na wrodzone i nabyte. Drugim podziałem jest podział na melanocytowe, których nazwa pochodzi od komórek pigmentowych, wytwarzających melaninę oraz komórkowe, czyli takie które mogą być w odcieniu skóry, lub lekko zabarwione. W większości przypadku są one łagodne i nie zagrażają zdrowiu czy życiu. Jednak nie należy ich bagatelizować. W każdym przypadku, kiedy stan naszej skóry nas zaniepokoi powinniśmy się udać do dermatologa. Ten zbada znamię, pieprzyk oraz przebarwienia. Nieprawidłowo dbanie znamiona, mogą przerodzić się w poważniejsze problemy skórne. O swoją skórę powinniśmy dbać szczególnie latem, kiedy to skóra jest najbardziej narażona na szkodliwe promieniowanie. Pamiętajmy aby kupować kosmetyki znanej i sprawdzonej marki, a dodatkowo w pewnych miejscach (apteki, dobre drogerie).wtedy masz pewność co do terminu i oryginalności produktu. Kosmetyki z filtrem nie mają długiej daty użyteczności. Zazwyczaj otwarty preparat, będzie nam prawidłowo służył tylko w czasie jednego sezonu wakacyjnego - do 4- 5 miesięcy. Nieużyty balsam z filtrem SPF po zakończeniu okresu wakacyjnego, można wyrzucić, ponieważ w przyszłym roku będzie nie do użytku. Faktor SPF powinien być dobrany do typu skóry. Filtry zaczynają się od nr 2, a kończą się na nr 60. Te z ostatnich numerów nazywane są brokerami, gdyż posiadają właściwości zatrzymujące promienie UVB na skórze nawet to 98 %. Przed zakupem koniecznie przeczytaj etykietę. Znamiona mogą być niebezpieczne. W przypadku mechanicznego podrażnienia, czy też wpływu promieniowania UVB, mogą zmodyfikować się w groźny nowotwór- czerniaka, który z kolei często szybko zmienia się w złośliwy.

Depilacja  

Data publikacji: 15-01-2012, Tagowanie: pielęgnacja, depilacja, niedoskonałości

Golenie maszynką jednorazową jest najszybszą i całkowicie bezbolesną metodą depilacji, dodatkowo jest ona najtańsza, gdyż należy zainwestować praktycznie jedynie w maszynkę. Jednak ta metoda daje krótki efekt, a włoski dodatkowo wzmacniają się. Podczas depilacji nie należy używać zwykłego mydła, ponieważ wysusza to bardzo skórę. Najlepiej zaopatrzyć się w piankę lub żel, stworzone spajanie do golenia. Zawierają one składniki zmiękczające włoski i nawilżające skórę. Włoski koniecznie golić w kierunku ich rośnięcia. W przeciwnym wypadku będą się wrastać.Depilacja depilatorem wymaga znacznie dłuższego czasu i początkowo bywa bolesna. Jest znacznie kosztowniejsza, ponieważ dobrej jakości depilator kosztuje od 200- 500 zł. Dodatkowo aby wykonać ten zabieg, trzeba odczekać aż włoski trochę podrosną- najlepiej na długość ok. pół centymetra. Po depilacji depilatorem skóra jest podrażniona i czerwona. Po niej zastosuj balsam nawilżający, aby załagodzić te nieprzyjemne skutki. Depilacja woskiem usuwa włosy razem z cebulkami. Ich odrastanie będzie trwało od około 2-4 tygodni. Koszt depilacji w salonie to ok. 15-30 zł za obie pachy. Tam stosuje się depilację na ciepło, to rozluźnia mieszek włosowy, co ułatwia jego wyrwanie. Jest to metoda najbardziej bolesna ze wszystkich. Istnieje kilka przeciwwskazań co do depilacji woskiem Np. cukrzyca, łuszczyca, zapalenie żył, słaba krzepliwość krwi.Depilację można również przeprowadzić za pomocą różnych środków chemicznych. Są to: kremy, pianki, czy żele, które mają właściwości rozpuszczania keratyny zawartej we włosie. Jest to szybka i bezbolesna metoda. Zabieg trzeba powtarzać dość często, jak w przypadku maszynki do golenia. Przed zastosowaniem na większej powierzchni skóry, sprawdźmy czy nie wywołuje reakcji uczuleniowej na mniejszym obszarze- na próbę. Sposób użycia: nakładane na suchą skórę, zmywane są po kilku minutach (w zależności od producenta).

Depilacja laserowa  

Data publikacji: 17-01-2012, Tagowanie: ciało, ciekawe sposoby, depilacja

Depilacja za pomocą lasera powoduje, iż cebulki włosów niszczone są całkowicie. Metoda ta nie uszkadza przy tym otaczającej włosy skóry i jest całkowicie bezbolesna. Jest też w zupełności bezpieczna. Laser wysyłając wiązki światła- niszczy komórki odżywcze, które znajdują się w mieszku włosowym. Dzięki temu włosy nie regenerują się. Na ilość zabiegów tego typu depilacji wpływa cykl wzrostu włosa.

I Faza – wzrostu, włoski osiągają pełną długość, cebulki są otwarte, a odżywianie odbywa się przez brodawkę. Jest to najbardziej odpowiednia faza do wykonania zabiegu.
II Faza – przejściowa, włosy uwalniają się z brodawki i przesuwają ku górze. Zatrzymują się procesy rozrodcze zachodzące we włosie.
III Faza – spoczynku, włosy są odżywiane z mieszka, a potem pomału martwieją, aby w końcu wypaść.
W czasie pojedynczego zabiegu można usunąć ok. 25-30% włosów. Efekty mogą być widoczne po 4-8 sesji. Jedna sesja trwa od kilkunastu minut do godziny. Wówczas wzrost włosów jest zahamowany na czas kilku lat. W przeciwieństwie do innych metod pozbywanie się zbędnego owłosienia nie ma ona skutków ubocznych w postaci: wrastania włosów, reakcji alergicznych, przebarwień, blizn po zabiegowych. Przed udaniem się na zabieg laserowy nie można wyrywać włosów przez około sześć tygodni. Zaleca się tylko golenie maszynką i przycinanie owłosienie.Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:
- kolor włosów: siwe, blond, a nawet rude,
- choroby pęcherzowe skóry;
- aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu,
- rozrusznik serca,
- bielactwo, łuszczyca, padaczka,
- świeża opalenizna i samoopalacz (zrezygnować ok. 4 przed zabiegiem),
- skłonność do przebarwień,
- skóra po zastosowaniu samoopalaczy,
- terapia retinoidami,
- nadciśnienie,
-opryszczka,
- terapia miejscowa kremami z witaminami A, C, kwasami owocowymi,
- terapia lekami i ziołami (rumianek, nagietek) – należy je odstawić ok. 3 tygodnie przed zabiegiem
- ciąża,
- niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.

Koszty jednej sesji:

bikini od 360 zł,
pachy od 360 zł,
łydki 450 zł,
uda 540 zł,
brzuch 150 – 450 zł,
i inne.


poprzednia     1 2 [3] 4 5 6     następna