Dowiedz się jak pięknie wyglądać

Wpisy dla daty: 15-01-2012

Paznokcie jak nowe!  

To czym się odżywiamy ma wpływ na nasze paznokcie, zarówno u dłoni jak i u stóp. W naszej diecie nie powinno zabraknąć owoców, warzyw oraz produktów bogatych w witaminę B5, która wzmacnia i regeneruje płytkę. Jej źródłem są rośliny strączkowe, żółtka jaj, ziemniaki, ryby oraz produkty zbożowe. Szczególnie warto wzmacniać paznokcie żelatyną. Z kolei miedź działa nawilżająco i regenerująco. Znajdziemy ją w pestkach i suszonych owocach. Regularnie, co najmniej raz na tydzień, rób manicure i pedicure. Co najmniej dwa razy na tydzień należy skorzystać z peelingu dłoni i stóp aby usunąć martwy naskórek. Po takim zabiegu, składniki kremów do rak lepiej się wchłoną. Dłonie można moczyć też w ciepłej oliwie z oliwek, co podziała regenerująco i nawilżająco. Wszelkie prace domowe wykonuj w gumowych rękawiczkach. Nic lepiej nie utwardza paznokci jak stosowanie odżywek zawierają one również składniki odbudowujące m. in. wapń i krzem. Aby działały skutecznie powinny być stosowane 3 razy w tygodniu, przez ok. miesiąc czasu. Na rozdwajające paznokcie najlepszy jest olejek rycynowy, dostępny w aptece bez receptyNieumiejętne obcinanie i piłowanie paznokci może powodować ich wrastanie. Paznokcie należy opiłowywać prosto i tylko w jedna stronę. Piłowanie w obie strony rozdwaja je. Długość i kształtu paznokci dobierajmy do kształtu naszych dłoni. Trochę relaksu dla dłoni i stóp zawsze się przyda. Kiedy chodzimy przez parę godzin w obcasach- 10 minutowa kąpiel stóp podziała doskonale. Trochę ciepłej wody i soli, a po chwili poczujemy ulgę- zmniejszymy możliwe opuchnięcie i poprawimy krążenie. Dłonie najlepiej moczyć w wodzie z cytryną. Poprawi to ich koloryt. Nawilżające kremy do stóp i dłoni znajdziemy łące mnóstwo w sklepach i drogeriach. Powinny być one wcieranie dokładnie w płytkę i skórkę obok, nawet kilak razy dziennie. Wówczas stwarza im się ochronny filtr.

Jak chronić znamiona?  

Data publikacji: 15-01-2012, Tagowanie: pielęgnacja, porady, niedoskonałości

Promieniowanie słoneczne jest niezbędne dla poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Działa pozytywnie a samopoczucie i aktywność fizyczną, ułatwia wchłanianie witaminy D. która odgrywa ważna rolę w różnych procesach fizjologicznych. Należy jednak pamiętać o tym, ze promieniowanie UV może stworzyć zagrożenie dla skóry, a głownie w miejscach gdzie mamy znamiona. Znamiona to nici innego jak nieprawidłowość rozwoju skóry, które dzieli się na wrodzone i nabyte. Drugim podziałem jest podział na melanocytowe, których nazwa pochodzi od komórek pigmentowych, wytwarzających melaninę oraz komórkowe, czyli takie które mogą być w odcieniu skóry, lub lekko zabarwione. W większości przypadku są one łagodne i nie zagrażają zdrowiu czy życiu. Jednak nie należy ich bagatelizować. W każdym przypadku, kiedy stan naszej skóry nas zaniepokoi powinniśmy się udać do dermatologa. Ten zbada znamię, pieprzyk oraz przebarwienia. Nieprawidłowo dbanie znamiona, mogą przerodzić się w poważniejsze problemy skórne. O swoją skórę powinniśmy dbać szczególnie latem, kiedy to skóra jest najbardziej narażona na szkodliwe promieniowanie. Pamiętajmy aby kupować kosmetyki znanej i sprawdzonej marki, a dodatkowo w pewnych miejscach (apteki, dobre drogerie).wtedy masz pewność co do terminu i oryginalności produktu. Kosmetyki z filtrem nie mają długiej daty użyteczności. Zazwyczaj otwarty preparat, będzie nam prawidłowo służył tylko w czasie jednego sezonu wakacyjnego - do 4- 5 miesięcy. Nieużyty balsam z filtrem SPF po zakończeniu okresu wakacyjnego, można wyrzucić, ponieważ w przyszłym roku będzie nie do użytku. Faktor SPF powinien być dobrany do typu skóry. Filtry zaczynają się od nr 2, a kończą się na nr 60. Te z ostatnich numerów nazywane są brokerami, gdyż posiadają właściwości zatrzymujące promienie UVB na skórze nawet to 98 %. Przed zakupem koniecznie przeczytaj etykietę. Znamiona mogą być niebezpieczne. W przypadku mechanicznego podrażnienia, czy też wpływu promieniowania UVB, mogą zmodyfikować się w groźny nowotwór- czerniaka, który z kolei często szybko zmienia się w złośliwy.

Depilacja  

Data publikacji: 15-01-2012, Tagowanie: pielęgnacja, depilacja, niedoskonałości

Golenie maszynką jednorazową jest najszybszą i całkowicie bezbolesną metodą depilacji, dodatkowo jest ona najtańsza, gdyż należy zainwestować praktycznie jedynie w maszynkę. Jednak ta metoda daje krótki efekt, a włoski dodatkowo wzmacniają się. Podczas depilacji nie należy używać zwykłego mydła, ponieważ wysusza to bardzo skórę. Najlepiej zaopatrzyć się w piankę lub żel, stworzone spajanie do golenia. Zawierają one składniki zmiękczające włoski i nawilżające skórę. Włoski koniecznie golić w kierunku ich rośnięcia. W przeciwnym wypadku będą się wrastać.Depilacja depilatorem wymaga znacznie dłuższego czasu i początkowo bywa bolesna. Jest znacznie kosztowniejsza, ponieważ dobrej jakości depilator kosztuje od 200- 500 zł. Dodatkowo aby wykonać ten zabieg, trzeba odczekać aż włoski trochę podrosną- najlepiej na długość ok. pół centymetra. Po depilacji depilatorem skóra jest podrażniona i czerwona. Po niej zastosuj balsam nawilżający, aby załagodzić te nieprzyjemne skutki. Depilacja woskiem usuwa włosy razem z cebulkami. Ich odrastanie będzie trwało od około 2-4 tygodni. Koszt depilacji w salonie to ok. 15-30 zł za obie pachy. Tam stosuje się depilację na ciepło, to rozluźnia mieszek włosowy, co ułatwia jego wyrwanie. Jest to metoda najbardziej bolesna ze wszystkich. Istnieje kilka przeciwwskazań co do depilacji woskiem Np. cukrzyca, łuszczyca, zapalenie żył, słaba krzepliwość krwi.Depilację można również przeprowadzić za pomocą różnych środków chemicznych. Są to: kremy, pianki, czy żele, które mają właściwości rozpuszczania keratyny zawartej we włosie. Jest to szybka i bezbolesna metoda. Zabieg trzeba powtarzać dość często, jak w przypadku maszynki do golenia. Przed zastosowaniem na większej powierzchni skóry, sprawdźmy czy nie wywołuje reakcji uczuleniowej na mniejszym obszarze- na próbę. Sposób użycia: nakładane na suchą skórę, zmywane są po kilku minutach (w zależności od producenta).

olejki do włosów | loreal szampon | pierścionki zaręczynowe | http://www.studiogd.pl/ | serum do rzęs