Dowiedz się jak pięknie wyglądać

Wpisy dla daty: 18-01-2012

Higiena intymna  

Data publikacji: 18-01-2012, Tagowanie: ciało, skóra, pielęgnacja skóry

Higiena intymna jest bardzo ważnym elementem zdrowia każdej kobiety. Oto kilka zasad, dzięki, którym zapewnisz sobie komfort i unikniesz możliwych problemów zdrowotnych. Po pierwsze – bawełniana i przewiewna bielizna. Sztuczne materiały, a także zbyt obcisłe spodnie i bielizna powodują, że skóra nie oddycha. W takich miejscach tworzy się ciepło i wilgoć, które są pożywką dla bakterii. Lekarze radzą, żeby koronkową i obcisłą bieliznę odłożyć na specjalne okazje. Po drugie - odpowiednie kosmetyki.Podczas kąpieli nie używaj mydła, do mycia miejsc intymnych, gdyż może to spowodować więcej strat niż pożytku. Lepiej przemyć je samą wodą, niżeli mydłem. Najlepszym wyjściem jest zastosowanie specjalnych żeli, płynów i pianek, zawierających kwas mlekowy, wspomagający naturalną florę bakteryjną. Obecnie na rynku są dostępne nawet w kilku rodzajach np. nawilżający, regenerujący, kojący, dla kobiet uprawiających sport. W czasie dnia warto mieć przy sobie paczkę nawilżonych chusteczek do higieny intymnej. Dzięki nim możesz się odświeżyć w ciągu dnia. Rewelacyjnie sprawdzają się w szczególnym okresie w miesiącu każdej kobiety. Po trzecie – podmywanie od przodu do tyłu. W przeciwnym razie możesz przenieść bakterie z okolic odbytu w stronę miejsc intymnych i doprowadzić do infekcji. Najlepiej było by używać oddzielnego ręcznika do osuszania tych miejsc. Po czwarte – w czasie choroby zażywając antybiotyk pomyśl o ochronnych globulkach. w czasie choroby i przyjmowania antybiotyków, spada nasza odporność. Tym samym jest to czas, kiedy podatność na infekcje pochwy wzrasta. Globulki dopochwowe zawierają kwas mlekowy, który przywraca naturalną florę bakteryjną miejsc intymnych i zapobiega możliwym infekcjom. Po piąte- szczególna ochrona w czasie miesiączki. Zmieniaj podpaski średnio co 4 godziny. Im dłużej mamy ją założoną tym więcej bakterii się w tym miejscu nagromadzi. Tampon zmieniaj po ok. 5 godzinach. Pod koniec okresu możesz użyć cieńszych – wkładek higienicznych. Najlepiej takie, które nie są perfumowane.

Pielęgnacja biustu  

Data publikacji: 18-01-2012, Tagowanie: ciało, skóra, pielęgnacja skóry

Każda kobieta powinna dbać o swoje piersi już po dwudziestym roku życia. Lepiej zacząć dbać o ich skórę wcześniej, niż za późno. Negatywny wpływ na ich wygląd oraz kondycję skóry mają m.in. : liczne diety, ciąża i karmienie piersią, zły biustonosz, zmiany hormonalne. Istnieje kilka sposobów na zapobiegnięcie ich deformacjom i zmianom. Najważniejszą zasadą jest zainwestowanie w dobry stanik. Tylko taki jest odpowiednio uszyty, aby właściwie podtrzymywać piersi – bez zbędnych push- upów, z właściwie elastycznego materiału, który nie rozciągnie się po kilku praniach. Właściwie dobrany rozmiar zapobiegnie deformacjom piersi. Dobór biustonosza jest problemy ok. 90 % Polek. W czasie ciąży piersi rosną dość szybko, zmieniaj zatem rozmiary staników. Wykonywany pod prysznicem masaż naprzemienny- zimna i ciepła woda, przyczyni się do poprawy krążenia i ujędrnienia piersi. Po kąpieli zaleca się stosowanie balsamów i kremów, które nawilżą i ujędrnią skórę. Aplikuj je od dołu do góry, kolistymi ruchami. Możesz skorzystać ze spajanych kosmetyków, stworzonych z myślą o dekolcie i piersiach. Mają one właściwości modelujące i napinające Np. Serum ujędrniająco- modelujące do biustu Slim Extrime 3D (Eveline Cosmetics, Krem ujędrniający biust Body shaping (Lirene).Właściwa pielęgnacja jest bardzo ważna, gdyż skóra na dekolcie jest wyjątkowo cienka. Łatwo podlega procesom starzenia. Ten proces jest protegowany przez promienie UV, znaczy to tyle, że każde opalanie i korzystanie z solarium powoduje wiotczenie skóry w tym miejscu. Cenną poradą, może być wykonywanie specjalnych ćwiczeń np. złożenie dłoni na wysokości piersi i naciskaj jedna na drugą. Wykonuj to ćwiczenie 4 razy w tygodniu po kilka minut. Badania specjalistów w tej dziedzinie potwierdziły, iż korzystne działanie na biust, mają regularne pieszczoty partnera. Jest to dla nich doskonały masaż. Jego skutkiem będzie pełniejszy biust.

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne  

Salony kosmetyczne oferują rozliczne zabiegi pielęgnacyjne, które mają na celu zwalczenie niedoskonałości oraz utrzymanie prawidłowej kondycji skóry. Klientki salonów kosmetycznych korzystają zazwyczaj z kilku podstawowych zabiegów. Niewątpliwie, największą popularnością cieszy się zabieg depilacji, który polega na usuwaniu zbędnego owłosienia. Cena za pojedynczy zabieg jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, jaką powierzchnię ciała będziemy depilować. Zazwyczaj zabieg depilacji nie kosztuje więcej niż kilkadziesiąt złotych. Zabieg depilacji jest z reguły powtarzane w trybie comiesięcznym- nie jest to bowiem zabieg trwały, gdyż włosy dość szybko odrastają. Największą zaletą depilacji jest to, iż włosy stają się po jakimś czasie słabsze i jest ich zdecydowanie mniej. Drugim w kolejności zabiegiem cieszącym się stałym zainteresowaniem klientek salonów kosmetycznych jest zabieg oczyszczania twarzy i połączone z tym peelingowanie i nakładanie masek regeneracyjnych. Oczyszczanie twarzy z wykorzystaniem maski algowej, która pozwala na złuszczenie martwego naskórka i regenerację skóry, może wynieść nawet 100 zł. Jeśli doliczymy do tego koszty maseczki kolagenowej, bądź peelingu z kwasami owocowymi możemy zapłacić nawet 300 zł. Po oczyszczeniu twarzy i pozbyciu się toksyn z organizmu warto zainteresować się ofertą wizażową. Salony kosmetyczne oferują wykonanie makijażu permanentnego, który utrzymuje się zazwyczaj kilka miesięcy. Koszt makijażu permanentnego uzależniony jest od miejsca jego nakładania oraz wykorzystanych pigmentów. Makijaż permanentny ust to koszt rzędu 300-400 zł; kreska na powiece jest zazwyczaj tańsza- 50-80 zł. Jeśli zaś chodzi o zabiegi inwazyjne, które pozwalają na kształtowanie sylwetki, należy wymienić wszelkiego rodzaju zabiegi wyszczuplające oraz ultradźwiękowe, które wprawdzie nie dają szybkich rezultatów, jednak mogą znacząco ujędrnić sylwetkę. Jeden zabieg wyszczuplający to koszt rzędu 80-110 zł. Należy jednak pamiętać, że tego typu zabiegi powinni być powtarzane kilkakrotnie w określonych odstępach czasu.

podkład mineralny | http://www.mokosh.pl/strona/kosmetyki-naturalne | olej kukurydziany