Dowiedz się jak pięknie wyglądać

Peelingi i skruby do ciała  

Naskórek na naszym ciele ma właściwości odnawiania się w cyklu dwudziestu ośmiu dni. Nie złuszcza się on jednak równomiernie z każdej części ciała. Przyczyniają się do tego głównie: suche powietrze, podrażnienia odzieżą, czy dieta. Zbyt gruba warstwa martwego naskórka blokuje dopływ powietrza do skóry. Powoduje to pogorszenie jej kondycji i wyglądu. Najczęściej zaczyna się łuszczyć, a rogowacieje w miejscach taki jak łokcie, kolana i kostki. Peelingi i skruby do ciała są specjalnie opracowanym kosmetykiem, do złuszczania obumarłego naskórka. Nie bójmy się ich stosować nawet na wrażliwą skórę. Są one tak opracowane, aby nie uszkodzić naskórka. Szczególnie żele pod prysznic z drobinkami peelingujacymi, przeznaczone do codziennego użytku. Jeśli jednak używasz na co dzień zwykłego żelu, wykonaj peeling całego ciała co najmniej raz na tydzień. Domowy peelingu możesz przygotować sama: garść drobnoziarnistej soli lub cukru i 5 łyżeczek oliwy z oliwek. Miksturę podgrzej przed nałożeniem na ciało. Podczas pocierania skóry kryształki cukru, czy soli będą się zmniejszały, aż do rozpuszczenia. Po każdym potraktowaniu skóry peelingiem, obowiązkowo użyj balsamu. Skóra doskonale wchłonie odżywcze składniki kosmetyku. Czym różni się peeling od skrubu? Peeling jest dostępny w postaci płynnego żelu z mikrogranulkami, pod prysznic. Kupujemy go zazwyczaj gotowy w sklepie. Skóra po jego zastosowaniu jest gładka i miękka. Scrub natomiast, dokładnie ściera martwy naskórek, a ponadto stymuluje przepływ krwi. W przeciwieństwie do peelingu - scrub jest gruboziarnisty. Będzie właściwszy dla skóry tłustej i mieszanej. Dla suchej delikatny peeling.
Polecane kosmetyki:
-Adidas, Daily skrub, - DAX COSMETICS - peeling do ciała czekoladowo-kokosowy Perfecta SPA, - Lirene - peeling-masaż myjący antycellulitowy-Garnier - cukrowy peeling do ciała,-Soraya- peeling morelowy,-Marion – peeling morelowy,-Bielenda, Granat - cukrowy peeling do ciała- Joanna, Naturia- owocowe peelingi myjące.

sukienka elsy | Skuteczne sposoby żelowe na szybkie i bezpieczne wybielanie zębów www.magicwhite.pl - sprawdź | www | sklep odzieżowy | depilacja bikini